Aktualní informace

UPOZORNĚNÍ

29.11.2016, vložil: Administrátor

Vážení rodiče, chtěli bychom Vás upozornit, že se na školním webu vyskytly technické problémy, takže v současné době není možné se přihlásit do webové aplikace Bakalářů (např. se nelze podívat na klasifikaci žáků v elektronické podobě). Velmi se za vzniklé potíže omlouváme a budeme se snažit co nejdříve daný problém odstranit.

 

                                                                                                                                                        Vedení školy


Třídní schůzky ve čtvrtek 1.12.2016

28.11.2016, vložil: Administrátor

Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme na třídní schůzky, které se konají formou individuálních konzultací ve čtvrtek 1. prosince v budově školy:

* pro 1. stupeň od 14.30 h do 16.30 h

* pro 2. stupeň od 15 h do 17 h

Těšíme se na Vás.

                                                                                                                                                    Mgr. Jiří Stoško


Bílý den

22.11.2016, vložil: Administrátor

V pátek 11. 11. 2016 se na naší škole konal bílý den, který je druhým barevným dnem v tomto roce. Zúčastnili se ho žáci 3. až 9. tříd i někteří učitelé, čímž svým třídám udělali radost. Tématikou byl sv. Martin, který podle pranostiky přijíždí na bílém koni. Milým překvapením bylo, že s námi strávil celý den v podání pana učitele Martina Galii. Účast „v bílém“ byla vysoká. Nejvíce zabodovaly třídy 4. B a 7. B (3 body), 2 body získaly třídy 6. A, 8. A a 8. B. Třetí místo obsadila třída 7. A. Zbylé třídy mohou získat body příští barevný den.

                                                                                       

                                                                                                                       Za CŽS Eliška Lobodová


Divadlo

16.11.2016, vložil: Administrátor

Podzimní divadelní sezóna se zejména pro žáky šestého ročníku rozeběhla na plné obrátky. Se svými mladšími spolužáky páťáky navštívili dne 15.11. KDK, kde pro ně soubor Náměstíčko zahrál vybrané příběhy z Povídek malostranských Jana Nerudy. Pětice herců nechala děti nahlédnout do života prostých pražských lidí z devatenáctého století i s jejich místy pohnutými osudy. I přesto, že příběhy nehýřily vtipem podobným Peteru Blackovi, kterého mohli titéž žáci vidět minulý týden, neodcházeli z tohoto kusu bez zaujetí. Život už je takový, a ne příliš veselý nemusí nutně být nezajímavý.

 

                                                                                                                                  Bc. Martin Galia


Lašská liga miniházené

16.11.2016, vložil: Administrátor

Dne 10.11.2016 se naši žáci 4.-5. ročníku zúčastnili 1. turnaje Lašské ligy miniházené. 
Turnaj jsme ukončili na krásném druhém místě, poté co kluci nejdříve porazili Trojanovice a pak také Štramberk. Jedinou porážku jsme si připsali proti domácí škole Emila Zátopka, když se projevila větší házenkářská vyspělost jejich hráčů (skoro všichni hrají za místní KH Kopřivnice ).
Naši hráči však statečně bojovali a ukázali, že jsou sportovně velmi nadaní i v novém sportu, který si vyzkoušeli jen v hodinách TV. A předvedli se tak, že všichni dostali od trenéra minižáků pozvání k návštěvě tréninku v házenkářském oddíle. Kdo ví, možná se u nás právě rodí nové házenkářské hvězdy :)

                                                                                                                                    Mgr. Jiří Lípový

Celá zpráva

Divadelní představení

10.11.2016, vložil: Administrátor

V úterý 8. 11. 2016 žáci 6. - 9. ročníku navštívili činoherní anglicko - české divadelní představení Peter Black 2 s podtitulem „ A new begining“, přímo navazující na titul „Peter Black“, který jsme zhlédli minulý školní rok.

Celá zpráva

Ještě jednou Motýlek

09.11.2016, vložil: Administrátor

Dne 7. listopadu 2016 navštívili žáci 1. - 4. ročníku naší školy XX. ročník přehlídky tance, zpěvu a dramatické tvorby dětí a mládeže s handicapem. Pěkná výzdoba a nadšení dětí s handicapem umocnila sílu tohoto vystoupení. Přehlídka se všem líbila a děti byly za pěkné vystoupení odměněny velkým potleskem. Narozeninový Motýlek 2016 se vydařil a všichni se budeme těšit na další setkání.

 

                                           Mgr. Hana Králová

Celá zpráva

Přehlídka handicapovaných - Motýlek

09.11.2016, vložil: Administrátor

Ve dnech 4. a 5. listopadu se v KDK konala známá akce Motýlek, ve které se realizují centra handicapovaných dětí z celé republiky a letos poprvé i z Velké Británie. I naše škola přispěla na akci množstvím výtvarných prací, stejně jako výkonným personálem, čili žáky, kteří měli pomáhat handicapovaným při worshopech..........

Celá zpráva

ŽOLÍCI

07.11.2016, vložil: Administrátor

Každý z nás to dobře známe. Ne vždy totiž musíme být do vyučování stoprocentně připraveni. Důvody mohou být různé – zdravotní, časové, souběh školních i jiných povinností v jeden den … Výsledkem úspěšné spolupráce celoškolní žákovské samosprávy naší školy s učiteli a vedením školy na tomto poli jsou „žolíci“.

Celá zpráva

Ředitelské volno

07.11.2016, vložil: Administrátor

Ředitel Základní školy a Mateřské školy Kopřivnice na ul. 17. listopadu 1225 vyhlašuje dle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb. školský zákon na pátek 18. listopadu 2016 pro žáky základní školy ředitelské volno.

Školní jídelna v tento den v provozu nebude.

Školní družina bude v provozu od 6,00 hod. do 15,00 hod. Prosíme rodiče, aby vychovatelkám ŠD do 11.11. 2016 sdělili, zda tuto službu využijí.

 

Mgr. Jiří Stoško, ředitel školy


„Šesťáci“ v knihovně

03.11.2016, vložil: Administrátor

Dne 1. listopadu 2016 navštívily třídy VI. A a VI. B knihovnu. Dušičkový čas provázelo sychravé ráno, které bylo jako stvořené pro besedu na téma Pověst. Paní Karlíková žáky opět překvapila poutavým vyprávěním, které obohatila ukázkami z regionálních pověstí. Žáci se tak mohli dozvědět zajímavosti ze svého okolí. Například vyprávění o tom, jak se k nám dostala pohanka, nebo příběhy o tajných podzemních chodbách v Příboře či o Raškově kameni v Kopřivnici.

Poslední z pověstí o štramberských uších „ogaři a cérky“ vyslechli v ponuré atmosféře podzimního dne.

Své poznatky z besedy pak žáci jednotlivých tříd zúročí v hodině literatury při práci nad projekty.

 

Mgr. Kamila Küfferová


Návštěva planetária

03.11.2016, vložil: Administrátor

Spanilá jízda Sluneční soustavou

Ve středu 19. října jsme navštívili Planetárium Ostrava. Nejdříve jsme se prošli experimentáriem. Tvoří jej interaktivní exponáty určené ke hravému poznávání přírodních zákonů a dějů. 

Celá zpráva

Pozvánka na školku bruslení

31.10.2016, vložil: Administrátor


Legiovlak

20.10.2016, vložil: Administrátor

V úterý 4.10. jsme se vypravili do Hranic na Moravě, kde jsme navštívili pozoruhodnou akci nazvanou „Legiovlak“.

 

Celá zpráva

Adaptační kurzy pátých ročníků

20.10.2016, vložil: Administrátor

V průběhu měsíce září proběhly na naší škole adaptační kurzy pro třídy pátého ročníku.

Dvoudenní program byl naplněn mnoha aktivitami na poznávání sebe sama, spolužáků i nových třídních učitelek a spolupráci v třídním kolektivu. Po úvodním seznámení a stanovení pravidel kurzu jsme se na školním hřišti věnovali zábavným hrám zaměřeným na týmovou spolupráci. Ve škole jsme pak tvořili své erby, ve kterých jsme se blíže představili spolužákům. Výsledeky své práce jsme prezentovali navzájem ve dvojicích.

Celá zpráva

Všechny zprávy
© 2015 Základní škola 17.listopadu, Kopřivnice