Aktualní informace

Souboj čtenářů 2017

08.02.2017, vložil: Administrátor

Již druhým rokem se naše škola zapojí do soutěže Souboj čtenářů. Co se za tímto projektem skrývá? Společnost Svět knihy vyhlásila soutěž pro žáky 6. tříd základních škol a pro žáky odpovídajícího ročníku víceletých gymnázií, kteří se utkají v souboji, jenž spočívá ve znalosti obsahu daných knih. Děti mají za úkol přečíst 5 vybraných knih. Garantem výběru jednotlivých titulů je Klub školních knihoven. V dubnu si pak prověří své znalosti v kvízové online podobě s dalšími třídními kolektivy v rámci celé České republiky. Předkolo soutěže proběhne online formou 10. dubna 2017 v 10 hodin.

Celá zpráva

V rytmu „drumbenůˮ

27.01.2017, vložil: Administrátor

Ve čtvrtek 26. 1. 2017 navštívil naši školu pan Zdeněk Roller s workshopem, ve kterém se zaměřil na vzájemnou komunikaci v třídním kolektivu. Vše se odehrálo v prostoru nové tělocvičny, jež se během chvilky změnila v koncertní sál. Žáci usedli k jednotlivým hudebním nástrojům v podobě „drumbenů“. Co se za tajemným slovem skrývá? 

Celá zpráva

Volejbalový úspěch mladších žáků

26.01.2017, vložil: Administrátor

Tým mladších žáků s podporou ZŠ a MŠ na ulici 17. listopadu ve složení Ondřej Kundel, Tomáš Gazda, Adam Černý, Jirka Robenek, Radim Kylhof a Lukáš Daniško pod vedením trenérky Moniky Daniškové dosáhli historického úspěchu, když vyhráli skupinu B krajského přeboru a postoupili tak mezi nejlepší týmy v kraji. Postupně porazili tým Ostravy ZŠ Kučery 2:0, Přerov 2:0, Opavu 2:0 a nakonec po tuhém boji i ostravský tým ZŠ Jugoslávská 2:1 a bezkonkurenčně obsadili 1. místo.

 

Celá zpráva

Srdce s láskou darované

19.01.2017, vložil: Administrátor

Probíhá 3. ročník celostátní soutěže Srdce s láskou darované 2016/2017!

Podpořte svými hlasy úžasná srdce vyrobená našimi žáky!

CÍLE SOUTĚŽE

Podpora tradičních lidských hodnot jako jsou láska, přátelství, rodina, vzájemná úcta.

Podpora týmové práce a rozvoj tvůrčích dovedností dětí.

Radost z vlastnoručně vytvořených výrobků i z darování, sdílení radosti v kolektivu.

POROTA

JAN SCHMID předseda poroty, zakladatel a ředitel Studia Ypsilon

JIŘÍ LÁBUS, MARTIN DEJDAR, JAN JIRÁŇ za studio Ypsilon

JANA JENŠÍKOVÁ za společnost ANTECOM, vydavatele časopisu AGE

JAN VÍCHA, IVANA UVÍROVÁ, ANNA MAJEWSKÁ za společnost OPTYS, partnera časopisu AGE

Hlasování....viz níže.

Celá zpráva

Divadelní zážitek

19.01.2017, vložil: Administrátor

Ve středu 18. ledna 2017 se žáci 7. - 9. tříd společně se svými učitelkami vydali do Kulturního domu v Kopřivnici, aby zhlédli divadelní představení Tartuffe od Moliéra. Mnozí žáci vzali tuto akci zodpovědně. Dívky „oprášilyˮ ve svých skříních sváteční sukně a chlapci se zase vyjímali v košilích. Velmi jim to slušelo.

Celá zpráva

Srdce s láskou darované

22.12.2016, vložil: Administrátor

Naše třída 7.A se letos zapojila do výtvarně literární soutěže „Srdce s láskou darované“. Chtěli jsme někoho obdarovat, udělat mu radost a říct mu, že nám na něm záleží. Své srdce jsme se společně rozhodli darovat pacientům Střediska následné lůžkové péče v Kopřivnici. A lepší čas, než čas vánoční, snad na dárky ani není. Srdce jsme za pomocí paní učitelky Benišové vyrobili, přání napsali a ve čtvrtek 22. 12. 2016 jsme se všichni do léčebny vydali. Reakce pacientů byla úžasná, u srdce hřející. Někteří si rádi zazpívali s námi. Setkání bylo pro všechny nepopsatelným zážitkem.

Děkujeme paní Jandové a celému personálu SNLP/LDN v Kopřivnici, že nám setkání umožnili, mile nás přivítali a po celou dobu provázeli.

 

                                                                                      Klára Ševčíková a Pavla Sopuchová, žákyně 7. A


Přání

22.12.2016, vložil: Administrátor

Chlapci a děvčata, vážení rodiče, kolegové a obchodní (i další) přátelé,

 

opět nastává změna v kalendáři, jejímž důsledkem bude výměna roku 2016 za rok 2017. Ještě předtím na sebe necháme zapůsobit vánoční rodinnou pohodu a po možná poněkud rozverném Silvestru zákonitě přijde i Nový rok.

Dovolte mi, abych našim žákům popřál hezké Vánoce, zdraví v roce 2016, ale i hodně osobních a také studijních úspěchů. Rodičům přeji totéž, co jsem přál na přelomu let 2015/2016, tedy dostatek času a trpělivosti pro své děti stejně jako ekonomickou jistotu. Všem, kteří se pohybujete ve škole i kolem ní, pak přeji pevné zdraví a život plný harmonie a porozumění.

 

                                                                                                                                              Ředitel školy


Úspěch naší bývalé žákyně

20.12.2016, vložil: Administrátor

V přiloženém odkazu si můžete přečíst o slibně se rozvíjející volejbalové kariéře naší bývalé žačky Kláry Faltínové.

 

Odkaz : ZDE


Vánoce v Beskydech

16.12.2016, vložil: Administrátor

V předvánočním čase 14.12. 2016 proběhla ve čtvrtých ročnících ekologická výchova na téma Vánoce v Beskydech. Zábavnou formou byly děti seznámeny s tím, jak trávily čas vánoční a předvánoční naše babičky a prababičky. Některé zvyky a tradice se dochovaly dodnes a jsme tomu rádi. Na konci poutavého vyprávění si žáci vyrobili nádhernou, netradiční ozdobu na stromeček z včelího vosku. Práce všechny bavila a děti měly radost z pěkného dárku. Děkujeme.

                                                                                

                                                                                                                                               Mgr. Hana Králová

 


Uáááá, strašidlo.

16.12.2016, vložil: Administrátor

 Ve středu 14. prosince 2016 navštívila naši základní školu paní Lenka Rožnovská, známá spisovatelka knih pro děti. V rámci projektu Rosteme s knihou, Spisovatelé do škol, si pro děti 1. a 2. tříd připravila autorské čtení a program: Uááá, strašidlo! Velmi poutavou a zábavnou formou seznámila děti se svými knihami. Děti se aktivně a s radostí zapojily do vytváření svých vypravování o svém strašidle.

 

Setkání s paní spisovatelkou nás všechny velmi zaujalo a nadchlo. Děkujeme za příjemný zážitek.


Přijďte se k nám podívat

12.12.2016, vložil: Administrátor

Dne 8. 12. 2016 se v naší škole konala akce „Přijďte se k nám podívat“ -den otevřených dveří spojený s vánočním jarmarkem. Žáci 1. stupně a školní družiny předem vytvořili se svými učitelkami a vychovatelkami různé vánoční dekorace a ozdoby, které pak ve vestibulu školy nabízeli za symbolickou cenu návštěvníkům jarmarku. 

 

Fotky z této akce najdete na školním FB.

Celá zpráva

Mikuláš

09.12.2016, vložil: Administrátor

Dne 6. 12. zavítal i na naši školu Mikuláš se svou družinou andělů a čertů.
Děti prvního stupně opět obdaroval vybranými písněmi, vlídným slovem a nějakým tím pamlskem. Zlobivci dostali cejch od čertů a museli slíbit, že se polepší, případně se vykoupili přednesem básničky nebo písničky. Největší hříšníci si své činy odskákali v pytli. Nejživější byla opět návštěva ve školce, kde se to jen hemžilo roztodivnou černí drobotinou. Celou akci Mikulášovi organizačně přímo andělsky zajistila paní učitelka Palacká, která do toho tentokrát stíhala i učit, a musela se u toho čertovsky zapotit. Děkujeme všem zúčastněným. 


Přijímací řízení 2017

06.12.2016, vložil: Administrátor

Na níže uvedeném odkazu si můžete přečíst informace k přijímacímu řízení.

 

download/aktuality/prijimacky_2017.pdf


Nebojte se matematiky

06.12.2016, vložil: Administrátor

Ve čtvrtek 2. 12. 2016 se Adéla Dinhová, Monika Pítrová, Filip Morys, Martin Sykala a Adam Ševčík, žáci obou 9. ročníků naší školy, zúčastnili matematické soutěže „Nebojte se matematiky aneb I s čísly může být zábava“ pořádané kopřivnickou radnicí.

Celá zpráva

Přijďte se k nám podívat VI

05.12.2016, vložil: Administrátor

8. prosince 2016 se v době od 14,30 hod. do 17,00 hod. uskuteční v prostorách ZŠ a MŠ Kopřivnice na ul. 17. listopadu ukázková vzdělávací a předváděcí akce pro rodiče, absolventy školy a celou kopřivnickou veřejnost s názvem „Přijďte se k nám podívat“.

Celá zpráva

Všechny zprávy
© 2015 Základní škola 17.listopadu, Kopřivnice