Hurá do školy!

Pro budoucí prvňáčky
čtvrtek 22.06.2023 |Mgr. Radka Miková |Všechny aktuality

Naši budoucí prvňáčci už vědí, co je ve škole čeká! Měli totiž možnost vyzkoušet si školu nanečisto.

Naši budoucí prvňáčci už vědí, co je ve škole čeká! Měli totiž možnost vyzkoušet si školu nanečisto. Hned týden po zápisu do prvních tříd jsme přivítali zapsané prvňáčky ve školních lavicích. Během čtyř setkání v dubnu až červnu se děti seznámily se školním prostředím, poznaly paní učitelky a procvičily všechny dovednosti potřebné pro vstup do 1. třídy.

Pro rodiče jsme připravili přednášku školní psycholožky a speciální pedagožky na téma „adaptace na školu“. Poslední setkání proběhlo 6. června na školním hřišti. Počasí nás již tradičně do poslední chvíle napínalo, ale nakonec vše proběhlo bez jediné kapky deště. Naši osmáci si pro děti a jejich rodiče připravili zajímavé úkoly. Po absolvování všech stanovišť dostal každý malou odměnu. Domů děti odcházely se svým prvním školním portfoliem a medailí na krku. Tedy přesněji - většina dětí už jen se stužkou na krku, protože čokoládové medaili nešlo odolat.

Milí budoucí prvňáčci, věřím, že po tomto zážitku se do školy těšíte. My se na vás taky těšíme. Užijte si prázdniny a 4. září na viděnou!

Za organizační tým Hurá do školy
Mgr. Radka Miková