Dravci ve škole

Škola
středa 12.10.2022 |Všechny aktuality

První říjnové pondělí nás navštívili dravci sokolníků ze společnosti Seiferos.

První říjnové pondělí nás navštívili dravci sokolníků ze společnosti Seiferos. Žáci obou stupňů základní školy a také děti z mateřské školy si mohli na venkovním hřišti prohlédnout dravce a sovy od těch nejmenších až po největší orly a supy.

Vyslechli si plno zajímavých informací o výskytu, způsobu života, lovu a potravě jestřábů, sokolů, ostřížů, luňáků, sýčků a mnohých dalších. Nejzajímavější byly letové ukázky a především lov umělé kořisti.

Nejpozornější žáci byli za správné odpovědi na otázky sokolníků odměněni fotkami a stali se zároveň dobrovolníky, kterým přistávali dravci na ruku. Všem se setkání s dravci líbilo a těší se na další návštěvu.

Mgr. Kateřina Krutílková